Pomagają nam

Polecamy

Partnerzy techniczniWidzewiak Roku 2023 dla...

Nagroda „Widzewiak Roku” ma na celu wyłonienie i uhonorowanie osoby lub instytucji, która w minionym roku najbardziej zasłużyła się dla Widzewskiej Społeczności. Kandydat pochodzić może z dowolnego środowiska związanego z Widzewem (kibice, piłkarze, trenerzy, działacze, instytucje) lub też Widzewowi przychylnemu (media, politycy, celebryci itp.). Spośród propozycji zgłaszanych przez kibiców, wyboru "Widzewiaka Roku" dokonuje powołana przez OSK „Tylko Widzew” Kapituła Nagrody. Nagroda „Widzewiak Roku 2023” jest już XIII edycją organizowanego od 2011 roku plebiscytu.

Tegoroczny Laureat znany jest Widzewskiej Społeczności nie od dziś. Znamy go z pracy dziennikarskiej na rzecz Widzewa tuż po jego reaktywacji w 2015 roku, gdy prowadził relacje z meczów, przeprowadzał wywiady z piłkarzami i działaczami odradzającego się Widzewa w tworzącej się telewizji klubowej. Słyszymy go również często podczas konferencji przedmeczowych i pomeczowych, gdy zadaje  wymagające, ale trafne i ciekawe pytania trenerom, zawodnikom i działaczom Widzewa. Możemy również obserwować efekty jego dziennikarskiej pracy na prowadzonym przez niego kanale na platformie Youtube, w postaci ciekawych wywiadów, rozmów i analiz. W 2023 roku objawił nam się jednak w zupełnie nowej roli - jako autor książki opisującej najnowszą historię naszego Klubu. W uzasadnieniu jednej z przesłanych do naszego Stowarzyszenia nominacji, kibic napisał:

za niezwykle ważną książkę, kolejną lekturę obowiązkową dla każdego Widzewiaka (i w sumie nie tylko) aby każdy był świadomy i pamiętał, jak trudną drogę od reaktywacji do powrotu do ekstraklasy przebył nasz klub. W niektóre historie czy zakulisowe momenty aż trudno uwierzyć, niesamowite że się odrodziliśmy.

Jeśli dodamy do tego fakt, że część wpływów ze sprzedaży specjalnej edycji książki tegoroczny Laureat przekazał na budowę ośrodka treningowego Widzewa, to nie możemy mieć wątpliwości, że wybór jakiego dokonała kapituła plebiscytu jest najlepszym z możliwych. Kapituła Nagrody „Widzewiak Roku 2023” postanowiła przyznać ten tytuł Panu Bartłomiejowi Stańdo, kibicowi Widzewa, dziennikarzowi i autorowi książki „Widzew. Reaktywacja”.

Tym samym Bartłomiej Stańdo znalazł się w gronie 13 laureatów, których pełną listę prezentujemy poniżej:

 • 2011 – Adrian Budka,
 • 2012 – Radosław Mroczkowski,
 • 2013 – Redakcja "Widzew To My",
 • 2014 – tytuł nie został przyznany,
 • 2015 – Stowarzyszenie Reaktywacja Tradycji Sportowych,
 • 2016 – Rafał Markwant,
 • 2017 – Tomasz Sadłecki,
 • 2018 – Łukasz Czuku,
 • 2019 – Marcin Krakowiak,
 • 2020 – Tomasz i Włodzimierz Gawrońscy,
 • 2021 – Maciej Szymański,
 • 2022 – Tomasz Stamirowski,
 • 2023 – Bartłomiej Stańdo.

Ogólnopolskie Stowarzyszenie Kibiców "Tylko Widzew" serdecznie dziękuje wszystkim kibicom za udział w plebiscycie i zgłoszone kandydatury, a tegorocznemu laureatowi sukcesów w kolejnych latach! Następna edycja już w przyszłym roku.

Copyright © 2007-2022 Ogólnopolskie Stowarzyszenie Kibiców "Tylko Widzew".
Wszelkie prawa zastrzeżone.