Pomagają nam

Polecamy

Partnerzy techniczniWielka Orkiestra Widzewskiej Pomocy

WTWWP   miniOrkiestra powstała w 2013 roku żeby wspomóc Widzew, NASZ Widzew. Chcąc uniknąć roztrwonienia środków zebranych przez środowisko kibiców, wstrzymywaliśmy się z działaniami, czekając aż cel pomocy zostanie jasno określony. Przez prawie dwa lata uznaliśmy, że tylko dwie pozycje powinny zostać przez Orkiestrę sfinansowane. Reszta byłaby tylko łataniem dziur w klubowym budżecie, dziur których i tak środki gromadzone przez kibiców nie byłyby w stanie zasypać. Wielu kibiców nie widząc celu bądź obawiając się roztrwonienia środków przez klubowych ignorantów powstrzymało się lub zaprzestało wpłat na Orkiestrę.

Dzisiaj ich obawy zostały rozwiane. Cel jest jeden - odbudowa Widzewa. W tej odbudowie, my kibice chcemy uczestniczyć jako równoprawny partner pozostałych widzewskich środowisk. Chcemy mieć swój wkład na każdym polu odbudowy klubu. Wkład intelektualny, wkład zadaniowy, wkład finansowy. Do realizacji dwóch pierwszych stworzyliśmy zespół fachowców z różnych dziedzin, posiadających odpowiednią wiedzę i doświadczenie. Wkład finansowy osiągnąć możemy tylko dzięki mobilizacji całego środowiska kibiców Widzewa. Stąd reaktywacja WOWP jako formy pozyskiwania środków na odbudowę klubu. Klubu, który od lipca 2015 roku jest w trakcie trudnego procesu odbudowy – zarówno tej piłkarskiej jak i tej organizacyjnej. Tylko przez dwa lata (2015-2016) przekazaliśmy na konto klubu ponad 214 tys. zł. , które w całości zostały zebrane z datków kibiców Widzewa świadomych potrzeby uczestnictwa w odbudowie klubu.

W ramach Wielkiej Orkiestry Widzewskiej Pomocy możemy wskazać 3  elementy, które należy uznać za niebywale istotne w procesie skutecznej odbudowy marki jaką niewątpliwie jest RTS Widzew Łódź.

  1. Wsparcie finansowe – nawet klub z największą ilością kibiców na świecie nie może istnieć ani być wielki bez potrzebnych na to nakładów finansowych. W przypadku odbudowy Widzewa jest to tym bardziej istotne bo każda złotówka przekazana w ramach zbiórki kibiców pozwala odciążyć budżet klubu i zaoszczędzone w ten sposób środki przeznaczyć na inne działania mające przybliżyć nas do powrotu na boiska ekstraklasy.
  2. Wsparcie grup młodzieżowych – jako OSK „TYLKO WIDZEW” doszliśmy do wniosku, że środki zebrane w ramach akcji powinny być przekazane na naszą piłkarską młodzież. Mamy świadomość ze szkolenie młodzieży jest procesem długofalowym a jego efekty będą widoczne dopiero za kilka lat ale każda zwłoka z wdrażaniem szkolenia oddala nas w czasie od zamierzonych efektów. Wsparcie grup młodzieżowych to nie tylko inwestycja w przyszłość z punktu widzenia organizacyjnego to też sygnał dla młodych piłkarzy z naszych grup, że chcemy by trenowali w Widzewie, chcemy żebyście rozwijali się w Widzewie i chcemy razem z Wami świętować Wasze sukcesy… w Widzewie !
  3. Przedstawiciele – trzecim istotnym celem odbudowy jest niedopuszczenie do sytuacji, która może spowodować ponowny upadek Widzewa. Dlatego też stoimy na stanowisku, że jako kibice powinniśmy mieć swoich przedstawicieli w klubie. Osoby znane i zaufane, które w sposób rzetelny będą czuwały nad rozwojem klubu i w razie niepokojących sygnałów odpowiednio zareagują.

Całość pomysłu oparliśmy na sygnałach jakie docierały do nas, a mówiących o tym, że są w gronie kibiców Widzewa ludzie zainteresowani tego rodzaju pomocą. W gronie członków OSK „Tylko Widzew” doszliśmy do przekonania, że potrafimy przeprowadzić całą akcję w taki sposób aby nie budziła ona ŻADNYCH kontrowersji.

Obecnie główny nacisk kładziemy na piłkę młodzieżwoą poprzez wsparcie grup juniorskich Widzewa. Wiemy jak zrobić to w sposób transparentny oraz, korzystając z naszej bliskiej współpracy z klubem, w sposób najbardziej dla klubu pomocny. Dlatego też od początku akcji (rok 2013) na stronie OSK możecie znaleźć rozliczenie z zebranych przez stowarzyszenie środków. Wpływy na dedykowane konto rozliczamy w systemie miesięcznym, natomiast przelewy do klubu są realizowane zgodnie z umową pomiędzy OSK "Tylko Widzew" i RTS Widzew a odpowiednie komunikaty pojawiają się na stronie tylkowidzew.pl oraz na widzew.com.

PS

W przypadku zapytań, wątpliwości związanych z akcją prosimy o kierowanie zapytań na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub też wykorzystując stosowną opcję na niniejszej stronie.

Informujemy również, że istnieje możliwość udzielenia bezpośredniego wsparcia dla naszego klubu. Szczegóły znajdziecie na stronie:

https://widzew.com/wplaty

Copyright © 2007-2022 Ogólnopolskie Stowarzyszenie Kibiców "Tylko Widzew".
Wszelkie prawa zastrzeżone.